Technologia

Drewno konstrukcyjne C24

Przy budowie wiązarów używany najlepszego drewna z fabrycznym oznakowaniem klasy wytrzymałości konstrukcyjnej C24. To drewno produkowane z surowca pozyskiwanego w surowym klimacie skandynawskim. Suszone komorowo, co eliminuje wszelkie insekty, grzyby, czy pleśń i pozbawione rdzenia, dzięki czemu jest bardziej odporne na pęknięcia.

Drewno konstrukcyjne C24 to profesjonalnie obrobiony materiał: strugany czterostronnie, krawędzie fazowane. Jego idealnie gładka powierzchnia sprawia, że drewno jest jeszcze bardziej odporne na ogień.

Łączenia – płytki firmy MiTek

Wiązary łączymy nowatorską metodą – technologią płytek kolczastych. Korzystamy z płytek uznanej firmy MiTek Industries. Jest to blacha stalowa (ocynkowana lub nierdzewna) z wytłoczonymi z jednej strony kolcami.
Metoda ta jest o wiele lepsza, niż dotychczasowe łączenia, które z różnych przyczyn często ulegały odkształceniom, a nawet zniszczeniom. Płytki łącznikowe MiTek działają w specyficzny sposób, równomiernie przejmując obciążenie z jednego elementu i przenosząc je poprzez łącznik na stykający się z nim drugi element.

Nowoczesne i dokładne projekty PAMIR

Projekty wykonujemy przy wykorzystaniu programu PAMIR, który jest najnowszym i najlepszym produktem dostępnym obecnie na rynku. Pozwala m.in. zaprojektowanie i dokonanie analizy wytrzymałościowej odpowiednich elementów konstrukcyjnych (wiązarów, belek, itp.) oraz ich połączeń.
To bardzo zaawansowany program, który na podstawie rysunków architektonicznych tworzy dowolną geometrię dachu, a na jej podstawie pomaga dobrać odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne i układy wiązarów dachowych. Projektuje też poszczególne fragmenty dachu (naroża dachu kopertowego, kosze, otwory na kominy…)

Duże doświadczenie
Kompleksowa usługa
Najlepsi specjaliści
Krótki czas realizacji